americuana tavukları

Americuana Mavi Yumurta Tavukları Renkli Yumurtacı

\"\"

Ameraucana Tavuk Özellikleri

Ameraucana tavuğu özellikleri açısından üzerinde durulması gereken ilk nokta kuşkusuz; Yumurta renginin mavi olduğuna ve astım gibi birçok hastalığa iyi geldiğine inanılır.
“Burada altı çizilmesi gereken nokta; Mavi yumurtanın insan vücuduna faydaları açısından diğer yumurtalardan hiçbir farkı yoktur, mavi yumurta sadece üzerindeki renk pigmentleri ile dikkat çeker ve hemen hemen tüm uzmanlar bu görüşte hemfikirdir.

\"\"

Ameraucana tavuk ırkının yıllık yumurta verimine bakıldığında yumurta üretiminin 160-210 bandında olduğu görülmektedir. Tabii ki, yumurta sayısının üst veya alt sınıra yaklaşıp yaklaşmaması tamamen yetiştiricinin becerilerine bağlıdır. Uygun kümes koşullarında doğru yem tercihi ile beslenen Ameraucana tavuklarında yıllık yumurta sayısı üst sınıra yaklaşacaktır.
Özellikle yumurta tavuğu ile karşılaştırıldığında Ameraucana tavuğu cinsinin yumurta tavuğu olarak kullanılması çok az yumurta tavuğu olmasından dolayı mümkün değildir. Son dönemde artan popülaritesi nedeniyle böyle bir eğilim ortaya çıkmış olsa da yetiştiricilerin yüksek verimle çalışamayacakları aşikardır.
Ameraucana tavuk yumurtası fiyatları, tavukların yıllık yumurta sayısının az olması ve Türkiye\’de yayılmaması nedeniyle 10 TL\’ye kadar çıkabiliyor. Elbette anaçların yapısına göre olası civcivli yumurtaların fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla piyasada Ameraucana tavuk yumurtası.

\"\"

Ameraucana Tavuk Fiyatları Popüler bir cins olduğu için piyasadaki birçok fırsatçının ilgisini çekiyor bu yüzden Ameraucana tavuk fiyatları üzerinde durulması gereken bir nokta. Piyasa genel olarak incelendiğinde 1 tavuk ve 1 horoz şeklinde 250 TL\’den 500 TL\’ye kadar alıcı bulduğunu belirtmek gerekir. Tabii ki fiyat noktasında alıcı ve satıcı arasındaki pazarlık, tavukların veya horozların sağlık durumu ve yetiştirildikleri ortam aktif rol oynuyor.
“Dolayısıyla alıcıların birçok farklı satıcıdan Ameraucana tavuk fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra seçim yapmaları, doğru seçim noktasında başarı şanslarını büyük ölçüde artıracaktır.”

Americuana Kuluçkalık Yumurta İçin Tıkla!

Bu yazı www.istanbulsustavuklari.comwww.brahmasustavuklari.com iş birliği ile hazırlanmıştır.

Shopping Cart