Americuana mavici tavuk fiyatları, amerikan tavuk, mavi yumurtacı tavuk fiyatları, mavi yumurtacı civciv fiyatları, mavi yumurta fiyatları istanbul süs tavuklar

Americuana Mavici Tavuk Fiyatları

Amerikan Tavuğu Fiyatları

Amerikan Tavuğu Fiyatları Son yıllarda tavuk yetiştiricileri için çok fazla ilgi gösterdiği cinslerden birisi de Amerikan tavuğu oluyor. Amerikan tavukları hem yumurta özellikleri hem de kendi genlerinin özellikleri bakımından farklı bir ırk olarak değerlendiriliyor. Ameraucana tavuk olarak da bilinen bu tavuklar son derece özel ırklar arasında yer alıyor. Özellikle yumurtalarının rengi en çok dikkati çeken özellikleri arasındadır. Amerikan tavuğu özellikleri ise şu şekildedir:

\"\"
  • Amerikan tavukları yılda 160 ile 210 arasında yumurta verimi vardır.
  • Yumurta verimleri tavukların bakımına göre daha yüksek de olabilmektedir.
  • Bu tavukların yumurta renkleri mavidir.
  • Besleyiciliği son derece yüksek yumurta verirler.
  • Mavi yumurtalardan civciv çıkarma ihtimali ise düşüktür.
  • Yavaş bir büyüme hızına sahiptirler.
  • 22 ile 26 hafta gibi bir süre içerisinde yumurta vermeye başlarlar.

Amerikan tavukları son derece farklı tavuk ırklarıdır. Ancak en büyük farklılıkları yumurtalarının mavi olmasından kaynaklanmaktadır. Bu tavuklar mavi dışında yeşil renkte de yumurta verebilirler. Birçok tavuk yetiştiricisinin dikkatini çeken bu tavukların yumurtalarının da birçok bakımda faydası olduğu söylenebilir.

Amerikan Tavuğu Beslenirken Nelere Dikkat Edilir?
Cins tavuklar genelde ya yumurtası ya da eti için beslenir. Çiftliklerde beslenen tavukların yüksek bir verim ortaya çıkarabilmesi için de uygun koşullarda beslenmeleri gerekir. Amerikan tavuğu beslerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

\"\"
 Yaşam alanlarının yeterli boyutta olması gerekiyor.Yem seçiminde kaliteli seçimlere yönelmeniz gerekiyor.Yaşam alanlarında uygun bir ışıklandırma ve havalandırma olmalıdır.Toplu olarak gezebilecekleri açık bir alan yaratılmalıdır.Enfeksiyon ve zararlılara karşı önceden önlemler alınmalıdır.Tüm bu faktörler Amerikan tavuğu besleyecek olan kişilerin dikkat etmesi gerekenler arasında yer alıyor. Bu tavuk türlerinin beslenmesi sırasında merak edile çok fazla detay olsa da az yumurta vermesi nedeniyle genelde yüksek yumurta üretimi için fazla tercih edilmiyorlar. 

Amerikan Tavuğu Fiyatları Ne Kadar?
\"\"
Amerikan tavuğu fiyatları her cins tavukta olduğu gibi çok fazla merak edilmektedir. Tavukların fiyatları farklılık gösterse de ortalama olarak yakın fiyat aralıklarında satışa sunuluyor. Son derece merak edilen ve birçok yetiştiricinin mutlaka çiftliğinde bulundurmak istediği bu tavuklarda fiyatlar tavukların durumlarına göre değişmektedir. Kaç haftalık oldukları, sağlık durumları, yumurta verimi gibi konular tavukların fiyatlarına etki eden unsurlar arasında bulunuyor. 
Amerikan Tavuğu Fiyatları Ne Kadar? Yumurta az veriyor olması nedeniyle çok fazla üretim amacı ile tercih edilmiyor olsalar da günümüzde popüler tavuklar arasında yer alıyorlar. Amerikan tavuğu fiyatı da bu nedenle beklentinin üzerinde olabilmektedir. Bu tavuklar iyi bakıldıklarında ve uygun bir yaşam alanı oluşturulduğunda normalden daha fazla yumurta verebilmektedir. 
Az yumurtluyor olmaları ve yumurtalarının renginin mavi, yeşil olması bu yumurtaların fiyatlarının da diğer yumurtalara nazaran daha fazlasını olmasını sağlıyor. Günümüzde birçok kişi için Amerikan tavuğu beslenebilecek tavuk cinsleri arasında yer alıyor. Civciv çıkarma ihtimali düşük canlılar olsalar da popülariteleri yeteri kadar ilgi çekmelerini sağlamaktadır.

Bu yazı www.istanbulsustavuklari.comwww.brahmasustavuklari.com iş birliği ile hazırlanmıştır.

Shopping Cart