dong tao tavuk ejderha tavuğu

Dong Tao Ejderha Tavuğu Irkı

Dong Tao – Ejderha Tavuğu

Vietnamlı bu mutant tavuk türünün bacakları insan bileği kalınlığına ulaşabiliyor. Eti çgood enough değerli olan bu tür bacakları yüzünden diğer türlere oranla daha az yumurtluyor, bu da onu daha nadir yapıyor.

\"\"

KORKUNÇ DEFORME OLMUŞ GİBİ GÖRÜNEBİLİRLER  ANCAK BU EJDER TAVUKLARI, DÜNYANIN EN PAHALI okÜMES HAYVANLARI ARASINDA YER ALIYOR.

Dong Tao tavuğu olarak da adlandırılan tuhaf görünümlü tavuk ırkı çok lezzetli ete sahiptir. Ve bir zamanlar yalnızca ülkenin kraliyet ailesi için yetiştirilirdi

Bu nadir tavukların yetiştirilmesi  zor olduğu için ortalama 2.500 dolar tutarında bir fiyata satılmaktadırlar.

Genellikle çadequate lüks restoranlarda servis edilen ejder tavukları, Başkent Hanoi’ye yaklaşık 20 km uzaklıktaki Khoai Chau ilçesinin Dong Tao kasabası ana vatanlarıdır.

\"Dong
Dong Tao Ejderha Irkı

Tavukların sarılı bacakları kırmızımsı pullarla kaplıdır ve yetişfamily bir insanın bileği kadar kalınlaşabilir.

Bir erkek yetişrelatives Dong Tao tavuğu 6 kg ağırlığa sahip olabilir. Tavuklar genellikle beyazdır, Horozlar renkli tüylere sahiptir.

Cırcır böceği yemekten hoşlanan tavuklar, sıcaklıktaki değişimlere aşırı duyarlıdırlar ve genel tavuklara göre daha az yumurta bırakma eğilimindedirler.
Kocaman bacakları kuluçka işlemini zorlaştırıyor, bu nedenle bu tavuğu üretmek isteyen çiftcilerimizin daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

\"\"
Dong Tao Horoz Ejderha Tavuğu

Bu yazı www.istanbulsustavuklari.comwww.brahmasustavuklari.com İş birliği ile hazırlanmıştır.

Shopping Cart