cüce koşin horoz ötüşü

Ses Çıkarmayan Horoz Cinsi Ve Tavuk

\"\"

Sessiz Tavuk Irkları ve Az Öten Horoz Cinsleri

Artık kümes hayvancılığı çok popüler bir durum haline geldi her evin bahçesinde apartman katlarında bir çok yerleşim yerinde tavuklar ve horozlar var.

Bu durumda ister istemez ses olayı yüzünden şikayetler meydana geliyor ve belediyeler bu duruma biz yetiştiricileri üzecek bir tavırda uyarılar atıyor.

Tavuklarınız az yada çok fark etmiyor eyer sizler yerleşim yerlerine yakın alanlarda kanatlı beslemek istiyorsanız. Sessiz sürüler edinmek zorunda kalacaksınız…

Neyse ki, bazı tavuk türleri genellikle daha az ses çıkarır bu nedenle sürünüzü aşağıda belirtiğimiz cinslerle kurmanızı öneririz.

\"\"

Öncelikle oldukça kısıtlı bir alanda yaşıyorsanız rahatsız olacak insan çok ise yapmanız gereken horoz olmayan bir sürü oluşturmak olacaktır. Çünkü horozlar ister istemez gün içinde öterler şafakta ve bir çok vakit geçişlerinde öten horozlar size sıkıntı çıkarabilir.

Sadece tavuk almayı planlıyorsanız, özellikle yumurtladıktan sonra gevezelik ederler. Bu normalde birkaç dakika sürer ve havlayan bir köpekten daha sessizdirler. 

Yiyecekler verildiğinde veya tehlike yaklaştığında tavuklarınız biraz gürültü etmeye başlar. Horoz ötüşü kadar gürültülü ve rahatsız edici olmasa da, uyarı kıkırdaması, normal etkinlikteki kıkırdamadan daha yüksektir. 

Yukarıda ki belirttiğim durumları göz önüne alarak geçelim anlatmaya

Hayvanları Sağlıklı Tutmak

Genel olarak, daha büyük ırklara daha alçak tünekler verilmelidir (yerden en fazla 15 cm yukarıda), böylece tüneklerde zıplarken kendilerine zarar vermezler. Ayrıca, çok tüylü kuşlar genellikle soğuk iklimlerde daha iyi sonuç verir.

Tavuklarınıza geniş ve güvenli bir kümes sağlamak en iyisidir. Yırtıcı hayvanlardan korunan bir kümes ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Bu durum olası tehlikeler hakkında gevezelik etmelerini engelleyecektir.

Çok fazla alan, can sıkıntısını önlemeye yardımcı olur ve tavuklar arasında barışı destekler.

Son olarak, toz banyosu alanları sağladığınızdan emin olun. Tavukları sessiz tutmanın bir yolu da bir toz banyosu alanı sağlamaktır.

Bu makalede anlatılan ırkların hepsi sessiz oldukları biliniyor ve çift amaçlı tavuklar olarak kabul ediliyor (etleri ve yumurta üretimi için yetiştiriciliği yapılıyor). Komşu dostu sürünüz için mükemmel sessiz tavukları seçmenize yardımcı olmak için diğer cins özellikleriyle birlikte alfabetik sıraya göre listeledik.

\"\"
Dark Brahma tavuk

Ameraucana

Ameraucana tavukları ABD’de geliştirilen nispeten yeni bir türdür . 1984 yılında Amerikan Kümes Hayvanları Birliği’nin Mükemmellik Standardı’na kabul edildiler .

Siyah, Buff, Mavi Wheaten, Kahverengi Kırmızı, Buff, Gümüş ve Beyaz gibi birçok güzel renkte cinsi mevcuttur. Bugün popülerlikleri, güzel görünümlerinden ve bıraktıkları mavi yumurtalarından kaynaklanmaktadır (haftada yaklaşık üç ila dört yumurta).

Tavuklar oldukça küçüktür ve kulak tutamları yerine sakalları ve tüyleri olduğu için çarpıcı bir görünüme sahiptir. Bu ırkın bantam çeşitleri mevcuttur.

Normalde sakin ve uysaldırlar, ancak kendilerini tehdit altında hissederlerse endişeli (ve daha gürültülü) hale gelirler. Hapsedilmeye iyi tepki vermeyecekler, bu yüzden onlara korunaklı geniş bir alan yapmalısınız böylece daha sessiz duracaktırlar.

Ameraucanalar arkadaş canlısıdır ve size aşina oldukları sürece çok yakın davranışlar sağlayacaktırlar. Soğuk havalarda iyi performans gösterirler ancak çok sıcağı sevmezler.

\"Ses

Bu yazı www.istanbulsustavuklari.comwww.brahmasustavuklari.com İş birliği ile hazırlanmıştır

Shopping Cart